4 Čvc

Neuvěřitelných 14 medailí z posledního kola atletického seriálu Grand Prix v Berlíně!

Za ČATHS odcestovalo do Berlína hned 15 sportovců a výprava v takto hojném počtu slibovala pestrou generálku na ME, které se bude konat 20.-26.8.2018 na stejném stadionu. Naši sportovci vzali tuto generálku velmi vážně a výsledkem je fantastických 14 medailí! 8 stříbrných a 6 bronzových – jediná hořká příchuť může být absence nejcennějšího kovu, ale bylo potřeba si nechat alespoň drobné rezervy před vrcholem sezóny.

Grand Prix v Berlíně bylo jednoznačně jedno z těch nejvíce kvalitních, co se týče počtu sportovců. Závodníků bylo mnoho z celého světa – jednalo se také o poslední Grand Prix v sezóně 2018.

Skvělou „fazónu“ si do Berlína přivezla Tereza Jakschová, která si zlepšila svůj osobní rekord v běhu na 100m, zároveň i v běhu na 200m a celkově si odvezla 2 stříbra. Terce se Grand Prix opravdu povedl, protože si zlepšila svůj osobní rekord pokaždé když běžela (celkem 2x finále a 2x rozběhy) – pevně věříme, že jí tato forma vydrží až do ME – stadion jí očividně svědčí, protože všechny osobní rekordy padly i přes značnou nepřízeň protivětru.

Nesmí se zapomínat ani na Mirku Obrovou, která si i přes dlouhé čekání v call roomu odváží 2 stříbra a jeden bronz. Mirka poslední dobou sbírá jednu medaili za druhou a neustálé zlepšování osobních rekordů je skvělým podkladem pro nadcházející ME. Skvělý výkon předvedl také Radim Běleš, který rovněž potvrdil narůstající formu a opět se dostal přes 27m v hodu kuželkou a v kategorii F51 skončil celkově druhý. Hned za ním se umístil Michal Enge, který byl šťastný za bronz.

Zajímavostí je stříbrná medaile Aničky Muzikové, která byla druhá v hodu kuželkou v kategorii open, ale pouze ze dvou závodnic. Přesto dostala stříbrnou medaili a zejména výkon 15,65m, který byl podstatně lepší než na Grand Prix v Paříži, znamenal pro Aničku a jejího trenéra Pavla Martínka úspěch.

Celkové hodnocení akce je tedy jednoznačně kladné a to i přes drobné organizátorské nedostatky (dlouhé čekání v call roomu, neproškolení asistenti,…), které se bezesporu „vyladí“ pro nadcházející ME, které se bude konat v Berlíně na stejném stadionu, což je pro české barvy nesmírně důležité, protože očividně našim sportovcům stadion „Friedrich-Ludwig-Jahn-Sportpark“ a Berlínské prostředí vyhovuje.

Všem zúčastněným srdečně blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů pro srpnové ME.

Výsledky reprezentace ČATHS (umístění – disciplína – kategorie ve které se soutěžilo bez přepočtů – výkon):